poprzedni
następny
zobacz
pobierz
Posadzki sprężone

Posadzki sprężone

Posadzki sprężone

 

Jednym z podstawowych problemów związanym z eksploatacją posadzek przemysłowych są spękania. Pojawiają się wskutek lokalnych przeciążeń, niewłaściwego rozpoznania warunków gruntowych, zmęczenia, a nade wszystko z uwagi na naturalną właściwość pracy konstrukcji betonowej lub żelbetowej, tj. pracy w fazie zarysowanej. Uniknięcie tych problemów umożliwiają posadzki sprężone. Poprzez wprowadzenie kabli sprężających do konstrukcji posadzki utrzymywany jest w niej permanentnie stan ściskania. Dzięki eliminacji naprężeń rozciągających w betonie nie dopuszcza się do powstania zarysowań czy spękań posadzki oraz wszystkich tego następstw, jak wykruszenia czy gromadzenie się zanieczyszczeń w szczelinach. Posadzki sprężone charakteryzują się ponadto zwiększoną tolerancją na warunki posadowienia. Z powyższych względów są efektywnym technicznie i korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą duże obciążenia, wymagania higieniczne, konieczność utrzymania ruchu czy trudne warunki gruntowe, szczególnie przy uwzględnieniu kosztów utrzymania i napraw, tj. całkowitego kosztu cyklu życia produktu LCC. Posadzki sprężone sprawdzą się w centrach magazynowych i logistycznych, przemyśle rolno-spożywczym czy budownictwie sportowym. 

 

Przemysłowe posadzki sprężone stosowane są na świecie od kilkudziesięciu lat, a największą popularność zdobyły w USA, Australii i Nowej Zelandii. W Polsce stosowane są z powodzeniem od kilkunastu lat.

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej: Cookies