poprzedni
następny
zobacz
pobierz

Zakres prac BBR:

  • wykonanie kotew gruntowych i konstrukcji linowej zadaszenia dachu
     

Opis konstrukcji:

Hala Sportowo – Widowiskowa w Płocku została zaprojektowana jako budynek pięciokondygnacyjny  wysokości 30m o konstrukcji szkieletowej żelbetowej ze ścianami żelbetowymi usztywniającymi i stropami żelbetowymi monolityczno – prefabrykowanymi. Dach nad widownią i areną zaprojektowano o konstrukcji linowej wiszącej wielokrzywiznowej. Konstrukcję nośną dla dachu stanowią żelbetowe układy słupowo – ramowe rozmieszczone promieniście na obwodzie koła o średnicy 90m, co 10° zwieńczone stalowym oczepem o średnicy 1000mm, w którym zakotwiona jest konstrukcja linowa dachu. W hali przewidziano 5 500 miejsc siedzących.

Konstrukcja linowa zadaszenia dachu składała się z 40 lin poprowadzonych w układzie zbliżonym do prostokątnego: 21 szt. lin nośnych (o długości 44-96m) oraz 19 szt. lin napinających (o długości 52-94m). Do realizacji zadania wykorzystano zewnętrzne kable sprężające typu BBR VT CONA CME 2206 (składające się z 22 splotów ze stali sprężającej, poprowadzonych w rurach osłonowych wykonanych z PEHD).  Zabezpieczenie antykorozyjne i przeciwpożarowe wykonano iniekcją cementową rur osłonowych.
 

Ukończono

2010
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej: Cookies